Velké ponožkové bandáže

Large Bandage Sox

Mnoho koní trpí vředy na hleznech a kolenou kvůli oslabeným svalům, kvůli kterým mohou ležet na drsné zemi. Známé také jako tlakové vředy či proleženiny, které se mohou stát, když dojde k tření nebo neustálému tlaku na tyto části těla. Není to povrchem, na kterém kůň leží, protože tlakové vředy mohou vzniknout i v hodně nastlaném boxu. Veterinářka Amy Hayek dodává: '' Neschopnost koně dobře se pohybovat, opatrně a rovnoměrně se postavit nebo otáčet, je to, co způsobuje tlak.''
Zranění nebo špatné zdraví může ovlivnit způsob, jakým kůň stoupá nebo leží, což způsobuje, že kůň používá hlezna, kolena, karpy, aby si stoupl. Výsledkem jsou vředy, které se mohou vyvinout na kloubech, protože klouby mají méně tkáně, která je chrání, a je pravděpodobnější, že budou poškozeny. Vyřešení těchto vředů může být velmi obtížné.
Je důležité léčit vředy na lůžku, aby se nezhojily na chronické tlakové vředy, opakovaně infikované a časem obtížně léčitelné.
Velké ponožkové bandáže
Foto s laskavým svolením Click Horse Products
Je důležité léčit vředy na lůžku
Je důležité léčit vředy na lůžku
Je důležité léčit vředy na lůžku, aby se nezhojily na chronické tlakové vředy, opakovaně infikované a časem obtížně léčitelné.

Když se nová kůže zavře na bolestivém místě, je tenká a křehká. K opětovnému otevření bolesti je zapotřebí jen málo. Jak plyne čas v cyklu poškození / hojení, nová kůže je stejně křehká jako hedvábný papír a může trvat rok, než se zahustí a stane se trvanlivou. I tak je stále vystavena poškození.

Pokud kůň nemůže změnit chování v tom, jak stoupá nebo leží, kožní tkáň se znovu otevře. Jediný způsob, jak to vyřešit, je, aby svaly v těle zesílily.

"Svaly jsou slabé ze tří hlavních důvodů: nedostatek kyslíku, nedostatek glukózy (jídla) nebo snížení frekvence vypalování nervu, který ji stimuluje," říká dr. Hayek. "U většiny koní nejsou první dva obvykle problémem, ale třetí může být dlouho bez povšimnutí. Jak koně stárnou, nedostatek inervace svalů vede k rozvoji neschopnosti dobře se pohybovat. To může vést k potížím s jídlem nebo také dýcháním. Udržování nervových funkcí je úkolem vašeho zvířecího chiropraktika s certifikací AVCA, ale pro většinu koní, kteří trpí chronickými proleženinami, musí klouby zůstat chráněny po zbytek života koně." *

Silver Whinnys® může být účinný jako obvaz, který chrání tyto
obtížné vředy, zatímco hojí, ale ponožky vyžadují stejnou ochranu, aby tvrdá půda také ponožky netrhala.

Chrániče hlezna a spěnkového kloubu mohou chránit vředy, zatímco silver whinnys ® podporují hojení.

Existují výrobci ochranných zařízení pro hlezna. Méně jsou k dispozici chrániče spěnkového kloubu a mnohem méně je vyrobeno pro kolena. Většina z nich je vyrobena z neoprenu a jsou dostatečně odolná, aby nabídla ochranu, ale udržují tělesné teplo a způsobila pocení, které zhoršuje kožní reakce na neopren, nikoli neobvyklou reakci. Během zimních měsíců jsou neoprenové chrániče skvělým a levným řešením, které se nosí přes Silver Whinnys.

V letních měsících se neopren stává nejhorším prostředím pro hojení. Vředy potřebují kyslík a nepřítomnost nečistot, vlhkosti a tepla. Silver Whinnys může pomoci navzdory teplu tím, že tlumí pokožku z neoprenu, ale ideálně během teplých měsíců je dobrou volbou neopren nepoužívat
EquiPro® Fetlock Boty nošené přes Silver Whinnys
EquiPro® Fetlock Boty nošené přes Silver Whinnys
Fetlock Shield® nošený se Stříbrnými ponožkami
Fetlock Shield® nošený se Stříbrnými ponožkami
Fetlock Shield® click horse products je dobrý chránič, když se nosí přes Silver Whinnys. Click Horse Products také dělá nejschůdnější ochranné pomůcky, které jsme našli. Používáme Hock Shields® často přidáváme podporu našemu stříbrnému obvazu pro koně, kvůli proleženinám a zraněním. HockShield.com Brzy vypustí nový TM Knee Shields. Podívejte se na jejich vydání někdy v zimě 2018-2019. Už jsme viděli, jak dobře pracují s našimi ponožkami při pomoci kolenům léčit.

Naše "Velké obvazové ponožky" fungují nejlépe s podporou a ochranou Hock Shields, když se používají pro vředy na spěnkových kloubech a hleznech. Nabízejí vašemu koni výhodu našeho high-tech stříbrného obvazu v kombinaci s trvalou ochranou před zraněním při hojení.
Jakmile se vředy zahojí, můžete pokračovat v používání ponožek pod Fetlock Shield, Hock Shields® nebo Equipro® fetlock chrániči, pro větší ochranu a pomoci snížit hromadění tepla a pot.

Každá situace je jiná u koní s problémy končetin. Vyhodnocujeme každou okolnost a nabízíme nejlepší řešení bandáží. Ale nenechte se mýlit: nejprve musíte vyléčit vředy. Velký obvaz Sox použitý jako obvaz rány vám pomůže dokončit práci a bude vyhovovat i největším koním. Kontaktujte nás a pošlete fotografie vředů, abychom vám mohli nabídnout nejlepší obvazové řešení.
Ultra Hock Shield® nošený přes velkou obvazovou ponožku
Ultra Hock Shield® nošený přes velkou obvazovou ponožku
Před a po Stříbrných kňučeních® a HockShields®
Před a po Silver Whinnys® a HockShields®
Sox pro koně! vybízí majitele, aby se podívali na chiropraktické ošetření svého koně s proleženinami, protože chiropraktické úpravy mohou být prospěšné pro pomoc při obnově rovnováhy koně v některých případech.
Copyright Sox For Horses, Inc., Silver Whinnys®, Summer Whinnys®, Whinny Warmers®, Whinny Wellies®, ©2007-2018, Všechna práva vyhrazena.
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram